Fizjoterapia sportowa to szczególny rodzaj leczenia, ukierunkowany na możliwie najszybsze wyeliminowanie skutków kontuzji powstałych na skutek urazu sportowego.Polega ona na prowadzeniu terapii w jak najbardziej precyzyjny, indywidualnie dobrany i efektywny sposób, tak aby osoba szybko i bezpiecznie wróciła do rywalizacji. Daje nam ona nie tylko ogromne możliwości sprawnego pozbycia się kontuzji, ale również zapobiegania im. Fizjoterapia sportowca obejmuje prawidłową diagnozę, pomoc w stanach ostrych jak i przewlekłych, poprawę upośledzonej sprawności i funkcjonalnych ograniczeń. Leczenie odbywa się w trzech etapach: wyleczenie uszkodzonej tkanki, stosujemy tutaj terapię manualną, zabiegi fizykalne, etap treningów, które przywracają wyleczonej tkance sprawność, utraconą w wyniku urazu. W tym celu zostają zaaranżowane serie treningowe:

szybkościowe, wytrzymałościowe, siłowe, propriocepcji oraz timingu mięśniowego i ostatni etap leczenia to wprowadzenie do terapii elementów technicznych, charakterystycznych dla danej dyscypliny sportu.

 

MŁODY SPORTOWIEC

W M13 zajmujemy się również najmłodszymi sportowcami. Oferujemy kompleksowe badania funkcjonalne i specjalistyczne konsultacje dla dzieci i młodzieży. W pracy z dziećmi kładziemy szczególny nacisk na prawidłowy rozwój narządu ruchu, nie zapominając o problemach, z którymi borykają się młodzi sportowcy (np. wady postawy).

trening