fbpx

Gabinet M13 powstał z myślą o zapewnieniu kompleksowej opieki fizjoterapeutycznej. Charakteryzuje nas indywidualne podejście do pacjenta a zespół to specjaliści w swoich dziedzinach.

Pasja  Wiedza  Profesjonalizm

Małgorzata Jura

Fizjoterapeuta

Karolina Lenart

Fizjoterapeuta

Joanna Maurer-Fortuńska

Fizjoterapeuta

Piotr Tkocz

Fizjoterapeuta

OFERTA

Na terapię stopy składa się specjalistyczna diagnostyka, prawie dwudziestoletnie doświadczenie oraz takie metody pracy jak: wielowymiarowa terapia manualna stóp, scarwork i techniki tkanek miękkich.

Trafna diagnostyka to podstawa, badamy:
matą tensometryczną, podoskopem, podografem, na bieżni, statycznie, dynamicznie oraz wykonując testy kliniczne.


Na podstawie diagnostyki wprowadzana jest odpowiednia fizjoterapia.

Fizjoterapia sportowca obejmuje prawidłową diagnozę, pomoc w stanach ostrych jak i przewlekłych, poprawę upośledzonej sprawności i funkcjonalnych ograniczeń. Leczenie odbywa się w trzech etapach: wyleczenie uszkodzonej tkanki, stosujemy tutaj terapię manualną, zabiegi fizykalne, etap treningów, które przywracają wyleczonej tkance sprawność, utraconą w wyniku urazu.

Fizjoterapia sportowa to szczególny rodzaj leczenia, ukierunkowany na możliwie najszybsze wyeliminowanie skutków kontuzji powstałych na skutek urazu sportowego.Polega ona na prowadzeniu terapii w jak najbardziej precyzyjny, indywidualnie dobrany i efektywny sposób, tak aby osoba szybko i bezpiecznie wróciła do rywalizacji.

Związana jest z wszelkimi urazami aparatu narządu ruchu w obrębie kości, stawów oraz tkanek miękkich. To leczenie dolegliwości bólowych i dysfunkcji stawów, ścięgien i mięśni wynikających zarówno z przeciążeń jak i urazów, obejmuje: 

fizjoterapię pourazową – uszkodzenia, nadwyrężenia mięśni, skręcenia stawu kolanowego i skokowego, zerwania więzadeł krzyżowych i pobocznych st. kolanowego, uszkodzenia łąkotek, skręcenia stawu skokowego, uszkodzenia mięśni stożka rotatorów, urazy kręgosłupa, złamania 

przedoperacyjną i pooperacyjną – rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego (ACL) i tylnego (PCL), usunięcia łąkotki, po zabiegach na chrząstce stawowej, po operacji uwolnienia troczka bocznego, po endoprotezach, zabiegach operacyjnych na kręgosłupie 

problemy przeciążeniowe – tendinopatia ścięgna Achillesa, zapalenia więzadła właściwego rzepki (kolano skoczka), choroba Osgooda-Schlattera, zapalenia rozcięgna podeszwowego stopy (ostroga piętowa), zespół ucisku rzepki (boczny/całkowity), zespół tarcia pasma biodrowo-piszczelowego, łokieć tenisisty/golfisty, przeciążenia mięśni stożka rotatorów, zamrożony bark, cieśń nadgarstka, przeciążenia mięśni pleców i mięśni przykręgosłupowych, dyskopatie, dysfunkcje stawów krzyżo-biodrowych.

Terapia ma na celu przywrócenie pełnej sprawności, jej późniejsze utrzymanie oraz prewencję przed nawrotem urazu. Zawiera pełną diagnostykę pacjenta, kompleksową terapię, w skład w której wchodzą zarówno zabiegi fizykalne, terapia manualna jak i zindywidualizowany program ćwiczeń mający na celu pełny powrót do codziennych aktywności a także do swojej dyscypliny sportu. 

Terapia wad postawy to holistyczne, całościowe podejście do ciała i dostosowanie się do potrzeb danego pacjenta. Fizjoterapię wad postawy i skolioz wykonujemy opierając się na kompleksowym badaniu narządu ruchu. Terapia jest każdorazowo dostosowywana do potrzeb i możliwości pacjenta. Zajęcia odbywają się w formie indywidualnych spotkań.

.

Trening medyczny jest wskazany dla osób, które przeszły poważne kontuzje i zakończyły już rehabilitację, ale jeszcze nie czują się na siłach, aby wrócić do treningów i aktywności sportowych przed urazem. To również bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nigdy nie ćwiczyły, a chcą swoją przygodę ze sportem rozpocząć świadomie.

Dzięki indywidualnie dobranym zestawom ćwiczeń fizjoterapeuta przywróci nam komfort w wykonywaniu wybranej przez nas aktywności sportowej. Trener medyczny nie tylko przywróci sprawność zastanych stawów, czy uwzględni nasze ograniczenia wynikające np. z wcześniejszych kontuzji albo indywidualnej budowy ciała, ale przede wszystkim nauczy nas właściwego traktowania naszego ciała. 

Cele treningu medycznego:
– zmniejszenie dolegliwości bólowych,
– poprawa ruchomości stawów,
– poprawa wytrzymałości, siły i koordynacji,
– poprawa jakości wykonywania czynności dnia codziennego oraz umiejętności sportowych,
– nauka kompensacji utraconych funkcji,
– profilaktyka urazów, 

Zastosowanie indywidualnie dopasowanej wkładki jest idealnym rozwiązaniem. Korekcja ustawienia stopy pozwala na zachowanie efektów terapii, a powtarzalność prawidłowych wzorców ruchowych dzięki zastosowaniu wkładki pozwala na przebudowanie dysbalansu mięśniowego objawiającego się wadami postawy.

Dopierając wkładki oferujemy
– komputerowe badanie stóp przeprowadzane jest zarówno statycznie, jak i dynamicznie
– badanie na podoskopie oraz podografie
– badanie manualne – zakresy ruchomości, siła mięsniowa
– analize chodu/biegu
W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości
budowy i motoryki stopy, otrzymany wynik pozwoli na optymalne dobranie indywidualnej wkładki ortopedycznej korygujących zdiagnozowane zaburzenia w obrębie stóp, kolan, bioder czy kręgosłupa, a także odpowiedniego zestawu ćwiczeń.

Integracja Strukturalna to holistyczna praca z ciałem, mająca na celu poprawę jego struktury i funkcjonowania w polu grawitacyjnym. W niespotykany dotąd sposób ujmuje anatomię i funkcjonowanie ludzkiego ciała: podstawowym strukturalnym organem jest tutaj powieź, która tworzy ciągłą sieć w całym organizmie, otaczającą wszystkie mięśnie, kości, nerwy i organy. Poprzez powięź każda miejscowa zmiana oddziałuje na całe ciało. Stąd też, jeśli w jednym miejscu ciała pojawi się jakaś patologiczna zmiana lub napięcie, to jej skutki mogą być odczuwalne w całym organizmie bądź objawiać się w postaci problemu w innej części ciała.

Terapia Integracji Strukturalnej daje duży zakres efektów i korzyści. Ciało, które jest optymalnie ułożone względem oddziałującej na nie pionowej linii grawitacji porusza się z większą swobodą, płynnością, wydajnością i gracją. Ruch staje się przyjemnością, oddychanie jest łatwiejsze, utrzymanie dobrej postury przychodzi bez trudu.

Fizjoterapia dna miednicy jest nowoczesną formą rehabilitacji dla osób w każdym wieku. Opiera się na holistycznej pracy z klientem a także na współpracy z lekarzem prowadzącym, aby osiągnąć najlepsze wyniki naszych wspólnych starań.

Oferta obejmuje:

FIZJOTERAPIĘ DNA MIEDNICY- nietrzymanie moczu, wysiłkowe nietrzymanie moczu, nietrzymanie moczu z naglącym parciem, bezwiedne gubienie moczu, częste oddawanie moczu. 
- zaburzenia pracy jelit: zaparcia, biegunki, bolesne wypróżnianie, nietrzymanie gazów, stolca
- obniżenie narządów rodnych, zaburzenia współżycia, dyskomfort oraz ból podczas współżycia, zaburzenia czucia, bolesne owulacje, bolesne miesiączki.

FIZJOTERAPIĘ W POŁOGU
Fizjoterapia połogowa zajmuje się profilaktyką oraz kompleksowym leczeniem dysfunkcji związanych z okresem okołoporodowym, w szczególności: terapia rozejścia mięśni prostych brzucha / rozejście kresy białej, mobilizacja, rozluźnienie blizny po cesarskim cięciu lub nacięciu krocza, profilaktyka oraz leczenie nietrzymania moczu, profilaktyka obniżenia narządu rodnego, dolegliwości bólowych w obrębie kręgosłupa, krzyża, stawów biodrowo-krzyżowych, leczenie bólu spojenia łonowego/ rozejścia spojenia, dobór odpowiednich ćwiczeń.

Analiza sportowca wykonana w M13 pozwala na pełną diagnozę układu ruchu. Umożliwia m.in. ocenę siły mięśni, stabilności i równowagi, a także analizę chodu i biegu. Pomaga zaplanować bezpieczną i skuteczną rehabilitację dostosowaną do potrzeb pacjenta oraz efektywny trening sportowy, a także kontrolować ich postępy. Badania pomagają zminimalizować ryzyko urazów.
Umożliwia szybki i bezpieczny powrót do pełnej sprawności, a u pacjentów po zabiegach operacyjnych pozwala zwiększyć skuteczność leczenia. Regularnie przeprowadzana diagnostyka funkcjonalna pozwala ocenić bieżące postępy, a także poprawić skuteczność
prowadzonych treningów. Badania polecane są zarówno sportowcom zawodowym jak i osobom uprawiającym sport rekreacyjnie.

Oferujemy:

Test FMS - oceniający jakość wykonywania ruchu
Test Y Balance - oceniający stabilność stawów biodrowych, barkowych oraz lędźwiowego odcinka kręgosłupa
Analiza biegu
Badanie komputerowa ocena statyczna ( postawa ciała) i dynamiczna (ocena chodu)
Podoskopowe badanie budowy i obciążenia stóp
Funkcjonalne testy zdolności motorycznych
Ocena składu masy ciała

Podstawowym warunkiem sukcesu i zachowania zdrowia i sprawności jest umiejętność właściwego wypoczynku. Dotyczy to zwłaszcza osób intensywnie uprawiających sport.
Odnowa biologiczna to świadome oddziaływanie na organizm za pomocą różnego rodzaju środków w celu przyspieszenia fizjologicznych procesów wypoczynkowych. Odnowa biologiczna może być stosowana nie tylko przez sportowców wyczynowych, ale również wszystkich, którzy uprawiają sport dla przyjemności. Celem odnowy biologicznej w sporcie jest optymalizacja procesów regeneracji powysiłkowej, profilaktyka i zmniejszanie skutków przeciążeń związanych z uprawianiem sportu, współdziałanie z treningiem w celu osiągnięcia optymalnego wyniku sportowego.

Oferujemy: masaż klasyczny i masaż sportowy, game ready, stretching, rozluźnianie mięśniowo-powięziowe), terapię tkanek miękkich, zabiegi fizykalne.

Studio Ruchu i Terapii

ul. Wojska Polskiego 13
45-862 Opole

tel. 602 457 684

tel. 600 153 853

info@m13.com.pl

SZKOLENIA