fbpx

Gabinet M13 powstał z myślą o zapewnieniu kompleksowej opieki fizjoterapeutycznej. Charakteryzuje nas indywidualne podejście do pacjenta a zespół to specjaliści w swoich dziedzinach.

Pasja  Wiedza  Profesjonalizm

Małgorzata Jura

Fizjoterapeuta

Sandra Zylla

Trener

Sandra Zylla

Fizjoterapeuta

Piotr Tkocz

Fizjoterapeuta

OFERTA

Na terapię stopy składa się specjalistyczna diagnostyka, prawie dwudziestoletnie doświadczenie oraz takie metody pracy jak: wielowymiarowa terapia manualna stóp, scarwork i techniki tkanek miękkich.

Trafna diagnostyka to podstawa, badamy:
matą tensometryczną, podoskopem, podografem, na bieżni, statycznie, dynamicznie oraz wykonując testy kliniczne.


Na podstawie diagnostyki wprowadzana jest odpowiednia fizjoterapia.

Fizjoterapia sportowca obejmuje prawidłową diagnozę, pomoc w stanach ostrych jak i przewlekłych, poprawę upośledzonej sprawności i funkcjonalnych ograniczeń. Leczenie odbywa się w trzech etapach: wyleczenie uszkodzonej tkanki, stosujemy tutaj terapię manualną, zabiegi fizykalne, etap treningów, które przywracają wyleczonej tkance sprawność, utraconą w wyniku urazu.

Fizjoterapia sportowa to szczególny rodzaj leczenia, ukierunkowany na możliwie najszybsze wyeliminowanie skutków kontuzji powstałych na skutek urazu sportowego.Polega ona na prowadzeniu terapii w jak najbardziej precyzyjny, indywidualnie dobrany i efektywny sposób, tak aby osoba szybko i bezpiecznie wróciła do rywalizacji.

Związana jest z wszelkimi urazami aparatu narządu ruchu w obrębie kości, stawów oraz tkanek miękkich. To leczenie dolegliwości bólowych i dysfunkcji stawów, ścięgien i mięśni wynikających zarówno z przeciążeń jak i urazów, obejmuje: 

fizjoterapię pourazową – uszkodzenia, nadwyrężenia mięśni, skręcenia stawu kolanowego i skokowego, zerwania więzadeł krzyżowych i pobocznych st. kolanowego, uszkodzenia łąkotek, skręcenia stawu skokowego, uszkodzenia mięśni stożka rotatorów, urazy kręgosłupa, złamania 

przedoperacyjną i pooperacyjną – rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego (ACL) i tylnego (PCL), usunięcia łąkotki, po zabiegach na chrząstce stawowej, po operacji uwolnienia troczka bocznego, po endoprotezach, zabiegach operacyjnych na kręgosłupie 

problemy przeciążeniowe – tendinopatia ścięgna Achillesa, zapalenia więzadła właściwego rzepki (kolano skoczka), choroba Osgooda-Schlattera, zapalenia rozcięgna podeszwowego stopy (ostroga piętowa), zespół ucisku rzepki (boczny/całkowity), zespół tarcia pasma biodrowo-piszczelowego, łokieć tenisisty/golfisty, przeciążenia mięśni stożka rotatorów, zamrożony bark, cieśń nadgarstka, przeciążenia mięśni pleców i mięśni przykręgosłupowych, dyskopatie, dysfunkcje stawów krzyżo-biodrowych.

Terapia ma na celu przywrócenie pełnej sprawności, jej późniejsze utrzymanie oraz prewencję przed nawrotem urazu. Zawiera pełną diagnostykę pacjenta, kompleksową terapię, w skład w której wchodzą zarówno zabiegi fizykalne, terapia manualna jak i zindywidualizowany program ćwiczeń mający na celu pełny powrót do codziennych aktywności a także do swojej dyscypliny sportu. 

Terapia wad postawy to holistyczne, całościowe podejście do ciała i dostosowanie się do potrzeb danego pacjenta. Fizjoterapię wad postawy i skolioz wykonujemy opierając się na kompleksowym badaniu narządu ruchu. Terapia jest każdorazowo dostosowywana do potrzeb i możliwości pacjenta. Zajęcia odbywają się w formie indywidualnych spotkań.

.

Trening medyczny jest wskazany dla osób, które przeszły poważne kontuzje i zakończyły już rehabilitację, ale jeszcze nie czują się na siłach, aby wrócić do treningów i aktywności sportowych przed urazem. To również bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nigdy nie ćwiczyły, a chcą swoją przygodę ze sportem rozpocząć świadomie.

Dzięki indywidualnie dobranym zestawom ćwiczeń fizjoterapeuta przywróci nam komfort w wykonywaniu wybranej przez nas aktywności sportowej. Trener medyczny nie tylko przywróci sprawność zastanych stawów, czy uwzględni nasze ograniczenia wynikające np. z wcześniejszych kontuzji albo indywidualnej budowy ciała, ale przede wszystkim nauczy nas właściwego traktowania naszego ciała. 

Cele treningu medycznego:
– zmniejszenie dolegliwości bólowych,
– poprawa ruchomości stawów,
– poprawa wytrzymałości, siły i koordynacji,
– poprawa jakości wykonywania czynności dnia codziennego oraz umiejętności sportowych,
– nauka kompensacji utraconych funkcji,
– profilaktyka urazów, 

Zastosowanie indywidualnie dopasowanej wkładki jest idealnym rozwiązaniem. Korekcja ustawienia stopy pozwala na zachowanie efektów terapii, a powtarzalność prawidłowych wzorców ruchowych dzięki zastosowaniu wkładki pozwala na przebudowanie dysbalansu mięśniowego objawiającego się wadami postawy.

Dopierając wkładki oferujemy
– komputerowe badanie stóp przeprowadzane jest zarówno statycznie, jak i dynamicznie
– badanie na podoskopie oraz podografie
– badanie manualne – zakresy ruchomości, siła mięsniowa
– analize chodu/biegu
W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości
budowy i motoryki stopy, otrzymany wynik pozwoli na optymalne dobranie indywidualnej wkładki ortopedycznej korygujących zdiagnozowane zaburzenia w obrębie stóp, kolan, bioder czy kręgosłupa, a także odpowiedniego zestawu ćwiczeń.

Integracja Strukturalna to holistyczna praca z ciałem, mająca na celu poprawę jego struktury i funkcjonowania w polu grawitacyjnym. W niespotykany dotąd sposób ujmuje anatomię i funkcjonowanie ludzkiego ciała: podstawowym strukturalnym organem jest tutaj powieź, która tworzy ciągłą sieć w całym organizmie, otaczającą wszystkie mięśnie, kości, nerwy i organy. Poprzez powięź każda miejscowa zmiana oddziałuje na całe ciało. Stąd też, jeśli w jednym miejscu ciała pojawi się jakaś patologiczna zmiana lub napięcie, to jej skutki mogą być odczuwalne w całym organizmie bądź objawiać się w postaci problemu w innej części ciała.

Terapia Integracji Strukturalnej daje duży zakres efektów i korzyści. Ciało, które jest optymalnie ułożone względem oddziałującej na nie pionowej linii grawitacji porusza się z większą swobodą, płynnością, wydajnością i gracją. Ruch staje się przyjemnością, oddychanie jest łatwiejsze, utrzymanie dobrej postury przychodzi bez trudu.

Analiza sportowca wykonana w M13 pozwala na pełną diagnozę układu ruchu. Umożliwia m.in. ocenę siły mięśni, stabilności i równowagi, a także analizę chodu i biegu. Pomaga zaplanować bezpieczną i skuteczną rehabilitację dostosowaną do potrzeb pacjenta oraz efektywny trening sportowy, a także kontrolować ich postępy. Badania pomagają zminimalizować ryzyko urazów.
Umożliwia szybki i bezpieczny powrót do pełnej sprawności, a u pacjentów po zabiegach operacyjnych pozwala zwiększyć skuteczność leczenia. Regularnie przeprowadzana diagnostyka funkcjonalna pozwala ocenić bieżące postępy, a także poprawić skuteczność
prowadzonych treningów. Badania polecane są zarówno sportowcom zawodowym jak i osobom uprawiającym sport rekreacyjnie.

Oferujemy:

Test FMS - oceniający jakość wykonywania ruchu
Test Y Balance - oceniający stabilność stawów biodrowych, barkowych oraz lędźwiowego odcinka kręgosłupa
Analiza biegu
Badanie komputerowa ocena statyczna ( postawa ciała) i dynamiczna (ocena chodu)
Podoskopowe badanie budowy i obciążenia stóp
Funkcjonalne testy zdolności motorycznych
Ocena składu masy ciała

Podstawowym warunkiem sukcesu i zachowania zdrowia i sprawności jest umiejętność właściwego wypoczynku. Dotyczy to zwłaszcza osób intensywnie uprawiających sport.
Odnowa biologiczna to świadome oddziaływanie na organizm za pomocą różnego rodzaju środków w celu przyspieszenia fizjologicznych procesów wypoczynkowych. Odnowa biologiczna może być stosowana nie tylko przez sportowców wyczynowych, ale również wszystkich, którzy uprawiają sport dla przyjemności. Celem odnowy biologicznej w sporcie jest optymalizacja procesów regeneracji powysiłkowej, profilaktyka i zmniejszanie skutków przeciążeń związanych z uprawianiem sportu, współdziałanie z treningiem w celu osiągnięcia optymalnego wyniku sportowego.

Oferujemy: masaż klasyczny i masaż sportowy, game ready, stretching, rozluźnianie mięśniowo-powięziowe), terapię tkanek miękkich, zabiegi fizykalne.

Studio Ruchu i Terapii

ul. Wojska Polskiego 13
45-862 Opole

tel. 602 457 684

tel. 600 153 853

info@m13.com.pl

SZKOLENIA